EN | CZ | SK

 
Dřevopolymerní kompozit

Syntetické materiály v plném souladu s přírodou nejsou nereálné. Dřevo nebo jiné složky na bázi celulózy ve vyvážené směsi s plastem se označují jako WPC, což je zkratka pro Wood Polymer Composites (dřevopolymerní kompozity).

Společnost Viba Eastern Europe se při vývoji koncentrátů barviv a příměsí snaží zachovávat rovnováhu mezi přírodními a syntetickými materiály. Přednosti dřeva i plastu jsou spojovány do jednoho jediného výrobku. WPC se používá zejména pro venkovní účely. „Území“, které je nyní již 25 let specialitou společnosti Viba Eastern Europe a jejího partnera, společnosti W&R Plastics. Velkou výhodou materiálu je, že umožňuje barvení jako u každého klasického syntetického vlákna. Barevná paleta, kterou jsme vyvinuli, inspiruje výrobce stejně jako konečné uživatele.

Nabízí nekonečné možnosti z hlediska tvorby a designu. Mnoho úvah jsme věnovali také trvanlivosti našeho výrobku. Barvy získávají přirozenou patinu a vysoce účinné příměsi chrání dřevěnou/plastovou základní hmotu před celou řadou vlivů, jako je sluneční světlo, teplo a vlhkost.