EN | CZ | SK

 
Drevo-polymérny kompozit

Predstava syntetických materiálov v úplnom súlade s prírodou nie je neuskutočniteľná. Drevo alebo iné komponenty na báze celulózy, vo vyváženej zmesi s plastom, sa označujú ako WPC, čo je skratka pre drevo-polymérne kompozity.

Spoločnosť Viba Eastern Europe sa usiluje zachovávať rovnováhu medzi prírodnými a syntetickými materiálmi pri vývoji koncentrátov farieb a prísad. Výhody oboch, dreva i plastu, sa tak spoja do jedného produktu. WPC sa používa najmä pre vonkajšie účely. Na toto „pole pôsobnosti“ sa spoločnosť Viba Eastern Europe a jej partnerská spoločnosti W&R Plastics špecializujú už vyše 25 rokov. Veľkou výhodou materiálu je, že umožňuje také isté farbenie, ako akékoľvek bežné syntetické vlákno. Farebná paleta, ktorú sme vyvinuli, je inšpiráciou ako pre výrobcov, tak i pre konečných spotrebiteľov.

V oblasti tvorivosti a dizajnu ponúka materiál nekonečné množstvo možností. Dávame si tiež veľmi záležať na životnosti produktu. Farby získavajú prirodzenú patinu a vysoko účinné prísady chránia drevený/plastový základ pred rôznymi vplyvmi ako sú napríklad slnečné svetlo, teplo a vlhkosť.